Br 644¶
Company: Top Fly

Specifications¶
| Attribute | Value |
|---|---|
| Type | Single |
| Shank Style | Curved |
| Eye Position | Turned down |
| Barb | Barbless |
| Usages | Caddis, Trout, Grayling, Freshwater, Scud, Emerger |
| Available Sizes | 12 |
Sizes¶
Size 12¶
| Length | 12.74 mm |
| Height | 6.11 mm |
| Throat | 6.98 mm |
| Eye Width | 1.58 mm |
| Wire | 0.51 mm |
